Klaser na monety – kolekcja numizmatów pod kontrolą

Klasery na monety znajdziesz na https://goldbroker.pl/albumy-klasery/.

Kolekcjonowanie banknotów i monet to nie tylko frajda z poszukiwania i zakupu nowych okazów, ale też uczucie spełnienia z ich przeglądania i klasyfikowania. Zdobyte numizmaty powinny tym samym zostać umieszczone w stosownych klaserach i albumach, za sprawą których bez trudu będzie można je oglądać, a jednocześnie ochroni się je przed możliwym zniszczeniem.

Album na monety i banknoty – ogromne usprawnienie przy porządkowaniu eksponatów

Miłośnicy monet mają rozległy wybór akcesoriów umożliwiających bezpieczne ich przetrzymywanie, jednak najpopularniejsze nadal pozostają klasery. Z jakiego powodu? W głównej mierze z tej przyczyny, że umożliwiają segregację numizmatów jednego typu. Pamiętajmy jednakże, że część albumów na monety nie ma fabrycznie zamocowanych kart i należy nabywać je osobno dobierając je do rozmiaru kolekcjonowanych banknotów lub numizmatów. Dowolność dodawania oraz odczepiania stron jest dużym ułatwieniem przy szeregowaniu okazów zgodnie z naszym uznaniem – można przenosić je między albumami bez potrzeby wyjmowania poszczególnych eksponatów, co minimalizuje niebezpieczeństwo uszkodzenia banknotów lub zarysowania monet. Z drugiej strony, posiadając malutką kolekcję, w jednym albumie można umieścić monety o różnorodnych rozmiarach, wystarczy dokupić strony z odpowiednimi dla nich kieszonkami. Innym atutem klaserów na monety jest to, że nieraz wyglądają jak książki bądź albumy ze zdjęciami, dzięki czemu bez trudu skryjemy je w domowej biblioteczce przez spojrzeniem ewentualnego złodziejaszka.

Albumy na monety pomieści bez problemu także monety w kapslach

Profesjonaliści rekomendują, żeby w plastikowych kartach klaserów chować powszechniejsze monety, nie mające już stanu menniczego, bo nawet gruba powłoka z polichlorku winylu nie zapewnia numizmatom pełnej osłony przed działaniem wilgoci oraz powietrza. Unikatowe monety w idealnym stanie albo te wykonane z metali szlachetnych należy uprzednio zabezpieczyć przez umieszczenie w plastikowym kapslu. Taki kapsel można potem przechowywać w klaserze, jako że szereg producentów oferuje karty do albumów, które bez problemu są w stanie zmieścić monety zabezpieczone tekturowym holderem czy też kapslem.

Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]