Kolorowe rolety okienne – czy sprawdzą się w Twoim domu?

Rolety okienne, ścienne lub sufitowe wyliczane są rok w rok pośród trendów na modnie i nowocześnie urządzone pomieszczenia. Siłą rolety okiennej jest jej uniwersalność oraz bogactwo kolorów i wzorów. Czy to rozwiązanie zda egzamin w dowolnym wnętrzu?

Kolorowe rolety okienne – dopasuj je do stylu pokoju?

Dobrzy producenci posiadają w swojej ofercie kilkanaście, a nawet więcej wersji kolorystycznych różnych typów rolet okiennych. Rolety dzień i noc, zebra i mini są dostępne w bogatej palecie barw.
Wybierz kolor zbliżony do Twojego pokoju albo postaw na barwę w kolorze przeciwnym do ścian, mebli oraz dodatków. Bezpieczne kolory, które zawsze się sprawdzą, to biel, czerń, szarość oraz beże. Szczególnie szarość jest efektowna i elegancka, a jednocześnie optycznie powiększa i pięknie rozświetla wnętrza.

Rolety okienne – poznaj ich typowe wymiary

Wymiary typowych rolet okiennych mierzy się według stosunku szerokość x wysokość. Firmy wytwarzające rolety oferują rozmiary od trzydziestu pięciu do stu czterdziestu cm szerokości i od stu szesnastu do dwustu trzydziestu cm wysokości. Tego typu rolety pasują do okien o typowych parametrach.

Rolety okienne wytwarzane na wymiar

Dla osób, którym marzą się rolety, ale posiadają okna w nietradycyjnym rozmiarze, świetnym wyborem są rolety okienne wykonywane na wymiar. Jeżeli więc oferowane w sklepach rolety nie pasują wymiarami do Twoich okien, to innym pomysłem jest roleta ścienna, sufitowa albo usługa nieodpłatnego przewężenia rolet.