Lampy solne – nie tylko ozdoba wnętrz

Znajdź lampę solną na https://superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105

Niewielkie ozdoby z kamienia i innych minerałów od lat zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z przeróżnych wycieczek po świecie, a nieraz kupujemy pod wpływem impulsu, bo pasują do stylu, w jakim zaprojektowane jest wnętrze. Sporadycznie jednak są to przedmioty funkcjonalne – najczęściej to po prostu ozdoby. Minerałem, z którego można jednak zrobić przedmioty używane na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej przede wszystkim lampy, ale to nie wszystko.

Lampa solna – każda z nich jest unikatowa

Lampy solne są ładne i bez problemu można je dobrać do aranżacji wnętrza, bo są sprzedawane w trzech kolorach (białym, różowym, szarym) i w wielu ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, dlatego że nie ma brył soli o identycznej strukturze krystalizacji oraz kształtach. Ogromnie modne są lampy solne, których klosze cechują się nie oszlifowaną, naturalną powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rękodzielnicy parający się produkowaniem tych lamp, nadają im finezyjne kształty, przykładowo kuli albo piramidy.

Lampa solna – dzięki niej skuteczniej się odstresujesz

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne wywierają korzystne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im przede wszystkim zdolność jonizacji powietrza, to znaczy produkowania anionów, które równoważą te wytwarzane przez otaczająca nas elektronika. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza i ułatwiają oddychanie m.in. ludziom chorym na na alergię czy astmę. Blask, jaki emitują tego typu lampy, jest subtelny i kojący, zatem rekomenduje się nabycie ich ludziom cierpiącym na stres albo bezsenność, gdyż dzięki nim można łatwiej się wyciszyć. Ale z brył soli nie wytwarza się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich też pojemniczki na bibeloty i estetyczne świeczniki, a pokaźne bloki z soli himalajskiej stosuje się w gastronomii, jak również aranżacji wnętrz.

Lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]