Lonża dla konia – rodzaje i zastosowanie

Dowiedz się, gdzie zamówić lonżę jeździecką.

Lonża to akcesorium cyklicznie wykorzystywane w trakcie nauki jazdy konnej i treningów. Jakiego rodzaju lonże dla konia są dostępne w sklepach? Z czego są wytwarzane te sprzęty i gdzie poleca się je kupować?

Typy oraz funkcja lonży dla konia

Lonża dla konia to właściwie długa lina, zwykle mająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest wierzchowiec podczas lekcji jazdy i doskonalenia technik związanych z dosiadaniem, trzymaniem wodzy, łapaniem strzemion, jak również utrzymywaniem balansu w siodle. Koń prowadzony jest po obwodzie koła, zaś lonża używana jest do kontrolowania zachowania zwierzęcia. Sprzęt ten wykorzystują również akrobaci cyrkowi oraz woltyżerzy do doskonalenia technik i asekuracji wykonywanych ewolucji. Lonża przydaje się poza tym przy hipoterapii. Lonżę jeździecką stosuje się też w trakcie ćwiczeń bez jeźdźca – w takim przypadku używana jest do treningu młodych zwierząt i zagwarantowania im odpowiedniej porcji aktywności.

Lonża jeździecka – gdzie kupić akcesoria uznanych firm?

Obfity wachlarz akcesoriów jeździeckich można znaleźć w bogato zaopatrzonych sklepach online sprzedających profesjonalny oprzyrządowanie w dobrych cenach. Dostarczają one lonże jeździeckie od najlepszych producentów – m.in. Imperial Riding, Waldhausen czy Jumptec. Chcesz kupić lonżę dla konia w turkusowym, czerwonymalbo brązowym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade daje ogromny wybór produktów, które sprostają oczekiwaniom nawet najkapryśniejszych klientów. W sklepie oferowane są produkty wyprodukowane m.in. z nylonu. Lonże zaopatrzone są w obrotowy karabińczyk, a delikatne tworzywo jest miłe w dotyku.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]