Mop do podłogi – niezastąpiony podczas porządków

Dowiedz się więcej o mopie sznurkowym na https://verdeavis.pl/sprzet/sprzet-reczny-do-mycia-podlog.html

Mycie podłogi wydaje się zadaniem bardzo łatwym – potrzebne są do tego odpowiednia ilość płynu, mop i woda. Jednakże sprawa się komplikuje, gdy chodzi o sporą powierzchnię bądź trudne do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. Wtedy należy sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. W czym leży ich przewaga nad standardowymi, używanymi na co dzień mopami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Czym charakteryzują się mopy profesjonalne?

Na wydajność mopa wpływają przede wszystkim 2 czynniki – tworzywo, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego solidność. Warto także pamiętać, iż twardsze włókna lepiej czyszczą pobrudzenia niż miękkie. Druga cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię zdołamy umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, gdy mop ma być wykorzystany do mycia podłóg o dużym metrażu – przykładowo sal tanecznych, hallów czy parkietów na boiskach.

Akcesoria do mopów do podłóg

Sam mop to za mało, by pracownicy ekip sprzątających mogli wydajnie i szybko myć podłogi. Prawie równie ważne są też dodatkowe akcesoria. Wśród nich szczególną uwagę należy zwrócić na trzonek. Powinien on być stosunkowo lekki, a jego długość – dopasowana do wzrostu pracownika. Tylko wówczas użycie mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich istotne jest również jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyżymania mopa, a dobrze dobrane w dużym stopniu upraszcza i przyspiesza pielęgnację posadzek. W czasie sprzątanie rozległych powierzchni rekomendujemy wybrać zestaw wiadro plus mop.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]