Na co zwrócić uwagę podczas zakupu łóżka do sypialni?

Jeśli chcesz kupić łóżko drewniane 100x200, koniecznie wejdź na rabwood.sklep.pl/pl/c/Lozka-do-sypialni/16.

Człowiek poświęca na sen około 8 godzin dziennie. To niezwykle ważny element ludzkiego cyklu życia, który pominięty może prowadzić do długotrwałego przemęczenia, kłopotów zdrowotnych oraz po prostu mniejszej efektywności w ciągu dnia. Lecz żeby spać głęboko wypada zatroszczyć się o zakup wygodnego łóżka do sypialni.

Łóżko pojedyncze i łóżko małżeńskie – jakie wymiary polecają fachowcy?

To, na które łóżko do sypialni finalnie się zdecydujemy, często jest zależne od warunków lokalowych. Fachowcy od snu przeważnie zalecają, aby łóżko jednoosobowe miało nie mniej niż 90 cm szerokości, jednakże dla poniektórych 100 a nawet i 120 cm to za mało, aby wygodnie się na nim położyć. Natomiast łóżko małżeńskie winno posiadać co najmniej 140 cm, a modelowo – około 160 cm szerokości. Da to odpowiednio sporo przestrzeni dla dwóch osób. Jeśli mówimy o łóżku małżeńskim, fachowcy radzą zakup odrębnych materacy dla każdego z użytkowników. Z jakiego powodu? Każdy z nas ma inne upodobania, z tej przyczyny mało kiedy dochodzi do sytuacji, iż materac o danych parametrach zagwarantuje komfortowy sen obu małżonkom.

Powinno się pamiętać, iż mówiąc o wymiarach łóżka faktycznie określa się rozpiętość światła jego ramy równej powierzchni materaca jaki do niego pasuje. Stąd planując sypialnię powinno się uwzględnić rzeczywiste wymiary mebla, gdyż niekiedy bywają one nawet 10 cm większe od rozmiaru materaca.

Warto również zastanowić się czy wybrać łóżko bez czy z wezgłowiem. Jeżeli wieczorem masz w zwyczaju zanurzyć się w lekturze lub obejrzeć film, wezgłowie zagwarantuje stosowne oparcie plecom w trakcie tych kilkudziesięciu minut, które spędzisz w pozycji siedzącej.

Łóżka drewniane komponują się z nowoczesnymi stylami aranżacji wnętrz

Chociaż w sprzedaży dostępne są setki wzorów łóżek tapicerowanych i na stalowych ramach, najczęściej kupowane wciąż są łóżka z drewna. Meble drewniane idealnie pasują do różnych stylów urządzania wnętrz, a równocześnie wnoszą do domu poczucie przytulności. Z tego też powodu wybierane są przez właścicieli hoteli i domów wypoczynkowych – dzięki nim przyjezdny odczuwa wynajęte pokój jako bardziej przyjazne.

Drewno idealnie sprawdza się jako surowiec na stelaż, czyli kluczowy element łóżka. Stelaż do łóżka także należy wybierać ostrożnie, bowiem w dużym stopniu wpływa na nasza wygodę w trakcie snu. Stelaże z drewna nie tylko są cichsze i dobrze podtrzymują materac, ale też są dość sprężyste, aby bez oporu reagować na ułożenie i ruchy ciała użytkownika.

Lokalizacja:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]