Nie ryzykuj kontuzji w czasie ćwiczeń! Noś buty sportowe

Dowiedz się więcej o obuwiu sportowym na https://sklep-hummel.pl/pl/c/OBUWIE-SPORTOWE/265.

Systematyczne bieganie, ćwiczenia na siłowni czy udział w grach zespołowych wymagają, żeby właściwie zatroszczyć się o stopy. Tych czynności nie powinno się na dłuższą metę wykonywać w zwykłych butach, stąd tak istotne jest noszenie obuwia sportowego.

Funkcja butów sportowych – nie tylko wygoda w trakcie ćwiczeń

Większość z osób kojarzy buty sportowe przeważnie z ciekawą estetyką oraz wygodą chodzenia w nich. Nie spostrzegamy ich charakterystycznych cech, jednak instynktowne odczuwamy, że stopy czują się w nich najlepiej. Właśnie dlatego buty sportowe często wykorzystujemy też w trakcie pracy, szczególnie, jeśli jest to profesja, w którym przez długie godziny stoi się lub chodzi – dostrzegamy je na stopach lekarzy, pracowników sklepów oraz wykładowców. Ale w przypadku sportowców korzystanie z obuwia opracowanego do uprawiania danego sportu umożliwia im nie tylko osiąganie lepszych wyników, ale również uchronienie się przed ewentualnymi urazami. Podeszwy butów do tenisa są dostosowane do ślizgania się po gliniastej i trawiastej nawierzchni kortów, obuwie do koszykówki ochrania kostkę oraz goleń graczy od potencjalnych urazów podczas wyskoków, korki piłkarskie dają graczom przyczepność i umożliwiają błyskawiczną zmianę pozycji tak na trawie, jak i sztucznej nawierzchni boiska, podobnie jak obuwie halowe ułatwia bieganie po parkiecie. Buty sportowe są zatem lokatą w lepsze wyniki sportowe oraz w zdrowie.

Nie zastępuj obuwia sportowego uniwersalnymi trampkami!

Jeżeli dla danej dyscypliny sportu zaprojektowano specjalne obuwie, nie warto zastępować go zwykłymi tenisówkami. Nawet tak nieskomplikowana aktywność jak jogging w tanich butach z marketu częstokroć prowadzi do niebezpiecznych konsekwencji zdrowotnych. Nie warto też oszczędzać na obuwiu sportowym – na ich wysoki koszt mają wpływ dekady spędzone przez firmy nad studiami nad mechaniką konkretnego sportu oraz odkrycie technologii produkcji takiego obuwia. Buty, które uległy zniszczeniu albo noszące wyraźne znamiona zużycia, należy szybko wymienić na nowe, ponieważ zapewne nie spełnią one już swoich zadań, co również może doprowadzić do kontuzji w czasie treningów.

Lokalizacja:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]