Nowoczesne rzeźby ogrodowe – sztuka w połączeniu z naturą

Rzeźby ogrodowe mogą zostać ustawione nie tylko na terenach publicznych, ale również na prywatnych posesjach. Jaką metodą są wykonane? Kto na ogół zamawia rzeźby ogrodowe oraz fontanny w formie ozdobnej figury?

Rzeźby do ogrodu – nietradycyjny sposób na dopełnienie przestrzeni

Rzeźby do ogrodu stają się coraz częściej spotykaną metodą urozmaicenia prywatnych ogrodów oraz terenów municypalnych. Obecnie wielkim popytem cieszą się oryginalne rzeźby wykonane techniką odlewu, których forma jest opracowana na podstawie preferencji klienta, jego upodobań, jak również wielkości ogrodu. Na znacznych powierzchniach bardzo dobrze prezentują się pokaźne, masywne projekty, które zachwycają swoim dostojnym stylem. W mniej rozległych ogrodach poleca się z kolei wykorzystanie małych rzeźb. Zamawiający mogą wybierać pomiędzy rzeźbami w stylu minimal lub wprost na odwrót – zdecydować się na bogate wzory. Dobór stosownej figury musi uwarunkowany stylem ogrodu oraz tym, jaki skutek pragniemy finalnie osiągnąć. Dużym popytem cieszą się też oryginalne rzeźby użytkowe, takie jak fontanna ogrodowa. Figury takie są świetną formą dekoracji przestrzeni.

Kto zamawia rzeźby do ogrodu?

Rzeźba ogrodowa to odzwierciedlenie artystycznej ekspresji i jest kupowana przez klientów wszelkiego rodzaju. Bardzo dobrze prezentuje się w parkach, gminnych zieleńcach, lasach, może też być dekoracją posesji przy muzeum, urzędzie, hotelu, placówce naukowej bądź innym budynku o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźby zamawiają też klienci indywidualni, którzy chcą stworzyć we własnym ogrodzie niecodzienny klimat. Można wybrać dzieło stylizowane na antyk bądź postawić na rzeźbę w minimalistycznym stylu, która podkreśli współczesny charakter przestrzeni. Popularne są także majestatyczne rzeźby orientalne, które będą wspaniałym dopełnieniem ogrodu w stylu azjatyckim.