Plastikowe kapsle na monety – kolekcjoner musi je mieć!

Więcej o kapslach na monety na https://goldbroker.pl/kapsle-pudelka/.

Wartość gromadzonych przez numizmatyków okazów może wzrosnąć tylko wówczas, gdy zachowają się one w jak najlepszym stanie. Jak więc ochraniać zarówno nadzwyczaj cenne, ale również mniej wartościowe numizmaty? Zalecamy specjalne kapsle i pudełka.

Kapsle na monety – zabezpieczają numizmaty przed oddziaływaniem powietrza i wilgoci

Hobbyści odczuwają radość nie tylko z samego zakupu numizmatów, ale także z ich klasyfikowania, przeglądania lub okazywania innym wielbicielom monet. Na nieszczęście, każde wzięcie do ręki numizmatu, w szczególności egzemplarza w stanie menniczym wykonanego z plastycznego metalu (m.in. ze srebra), może skutkować jej otarciem. Z tej przyczyny rekomenduje się trzymać cenniejsze monety w kapslach na monety, które dostępne są w kilkunastu rozmiarach odpowiadającym wymiarom popularnych monet kolekcjonerskich. Kapsle wytwarzane są z poliakrylu o wysokim stopniu przezroczystości, i chociaż nie trzeba się z nimi męczyć przy otwieraniu i zamykaniu, są one hermetyczne i starannie osłaniają monetę przed niekorzystnym oddziaływaniem powietrza czy wody. W sklepach numizmatycznych dostępne są dwa warianty kapsli do monet – okrągłe i kwadratowe, z piankowym wkładem wyprofilowanym do ułożenia na nim numizmatu o konkretnej średnicy. Niezmiernie ważny jest staranny dobór rozmiaru kapsla do średnicy monety, gdyż to powstrzyma jej przemieszczanie się w środku kapsla i obniży niebezpieczeństwo uszkodzenia jej rewersu, awersu, ale również rantów.

Pudełka na monety – ułożysz w nich także numizmaty w papierowych holderach

Kapsle są dobrym sposobem ochrony numizmatów, ale jak wygodnie przeglądać kolekcję, kiedy jest w nich trzymana? Najlepszym rozwiązaniem jest kupno pudełka na monety od tego samego producenta, którego kapsle już posiadamy. W pudełku umieszczamy kapsle w specjalnych przegródkach. Można w nich również trzymać monety w tekturowych holderach – tych pomieści się tu dwa razy większa ilość aniżeli akrylowych kapsli. Pudełka i kapsle do monet od najlepszych producentów są w stanie skutecznie ochraniać kolekcję nawet przez dziesięć lat!

Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]