Postaw na styl i jakość – o drewnianych meblach ogrodowych

meble ogrodowe drewniane, leżak drewniany

Meble, które stawiamy w domu muszą być wygodne, trwałe oraz ładne. Niestety zupełnie inaczej patrzymy na meble ogrodowe. W polskich ogrodach i na działkach dominują krzesełka oraz stoliki z plastiku lub metalu. Jednak nic tak doskonale nie pasuje do soczystej zieleni naturalnego otoczenia jak klasyczne ogrodowe meble drewniane.

Nie zmieścisz w ogrodzie stołu ani ławki? Miej pod ręką leżaki ogrodowe

Jeżeli dysponujemy większą przestrzenią w ogrodzie trzeba zaaranżować ją tak, żeby w gorące dni można było komfortowo wypoczywać a nawet jeść na powietrzu. Obowiązkowym wyposażeniem ogrodu czy działki powinien być tym samym zestaw ogrodowy – spory stół razem z kompletem krzeseł w ilości wystarczającej dla wszystkich domowników oraz ich ewentualnych gości. Jeśli teren zielony jest na tyle obszerny, iż biegnie przez niego kilka alejek bądź uformowany w nim został zakątek z sadzawką, zalecamy pomyśleć o ustawieniu w tych miejscach drewnianej ławki ogrodowej, na której można usiąść albo wręcz się położyć i napawać się okalającą nas przyrodą. Niemniej jednak nawet jeżeli brak przestrzeni na ustawienie dużego zestawu ogrodowego, warto znaleźć miejsce na 2-3 drewniane ogrodowe leżaki, które w razie konieczności można rozłożyć, by cieszyć się kąpielą słoneczną.

Atuty drewnianych kompletów ogrodowych

Drewniane są niesłychanie mocne, a jednocześnie doskonale prezentują się jako meble tarasowe bądź balkonowe, jak i postawione pośród zieleni. Drewno akcentuje rustykalny charakter przestrzeni, jednakże nie znaczy to, iż drewniane meble ogrodowe są brzydkie i banalne. Drewno umożliwia ogromną kastomizację. Meble da się przemalować na rozmaite kolory pasujące do konkretnej aranżacji przestrzeni. Łatwo także zaakcentować ich naturalność – należy jedynie zastosować dobrej jakości bejcę. Przeciwnie do swoich odpowiedników z plastiku, drewniane meble ogrodowe wytrzymają wiele lat, aczkolwiek wymaga to od ich posiadacza sumiennej konserwacji. Jeżeli meble będą regularnie impregnowane i olejowane według wytycznych producenta, niekorzystne warunki atmosferyczne będą mieć śladowy wpływ na ich eksploatację. I co z pewnością bardzo ważne dla osób troszczących się o naturę – meble z drewna są najbardziej eko opcją, gdy mówimy o aranżacji działki. Nawet gdy po czasie przyjdzie czas, by się ich pozbyć, są one odpadem biodegradowalnym o małym negatywnym wpływie na ekosystem.

Lokalizacja:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]