Poznaj producentów klinkieru obecnych na polskim rynku

Płytka klinkierowajest jednym z materiałów stosowanych na elewacjach i innych powierzchniach zewnętrznych budynków. Oczywiście nie powinno to dziwić, bo proces produkcji cegły klinkierowej sprawia, że równie dobrze radzi sobie z ekstremalnymi temperaturami, co wilgocią lub uszkodzeniami mechanicznymi. Planując wykorzystanie tego materiału w swoim domu warto jednak poznać najważniejszych producentów tego produktu i dowiedzieć się, co konkretnie znajdziemy w ofercie tych przedsiębiorstw.

Producenci klinkieru – Wienerberger, Roben, CRH

Liderem na światowych rynkach w produkcji klinkierów jest firma Roben z Belgii. Cegła klinkierowa Roben jest obecna od 160 lat na budowach całego świata. Cegła Roben jest ceniona ze względu na wytrzymałość oraz różnorodność. Inna znana firma produkująca klinkier, Wienerberger powstała w Austrii na początku XIX wieku, zaś na polskim rynku funkcjonuje od 1995. Cegła klinkierowa Wienerberger w branży budowlanej jest znana dzięki innowacyjnym rozwiązaniom użytym w jej produkcji. Kolejny producent klinkieru, CRH, to znana irlandzka firma. W gronie najważniejszych producentów klinkieru znalazła się także polska firma. Klinkier Przysucha należy do najstarszych produktów polskich tego typu – jest on obecny na rynku od prawie pół wieku.

Rodzaje klinkieru

W ofercie producentów klinkieru znajdziemy jego przeróżne modele – dzięki temu bez trudu dopasujemy modele odpowiednie do naszych potrzeb. W salonach dystrybutorów dostępny jest zarówno klinkier ręcznie formowany, przeznaczony głównie do renowacji zabytkowych budynków, jak i maszynowy, który dzięki równej powierzchni świetnie sprawdzi się w nowoczesnych projektach.