Presoterapia w domu – o aparatach do drenażu limfatycznego

aparat do presoterapii, carepump

Presoterapia to zabieg, którego rolą jest poprawienie obiegu limfy w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta prawie 100 lat temu – to zbiór przeróżnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów obrotowych oraz czerpiących, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje za każdym razem do punktu masażu, jak również kondycji zdrowotnej pacjenta.

Sprzęt do presoterapii – wskazania do wykorzystywania

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej używane są aparaty do drenażu limfatycznego symulujące masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne rękawy dzielące się na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych komór aparat uciska kończynę, pobudzając w ten sposób krążenie limfy. Istnieje multum zaleceń do wypróbowania drenażu limfatycznego. To m.in. zwyrodnienia stawów, zastoje oraz obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii lub tarczycy). Stosuje się go też w medycynie estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania bądź jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana wśród zawodowych sportowców, w głównej mierze jako etap regeneracji powysiłkowej.

Domowe urządzenie do presoterapii

Ogromne możliwości zastosowania urządzeń do presoterapii przysłużyło się mocno do rozwoju tego sprzętu. Teraz osoby często korzystające z tej formy masażu mogą wykonać zabieg w domu, przy użyciu innowacyjnych aparatów Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu limfatycznego tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu stosowanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w rękawach – więcej przegródek to efektywniejszy masaż. Maszyny CarePump są dość lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, w związku z tym bez problemu można wziąć je na wyjazd, np. na turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być zawsze uzgodnione z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samodzielnie, ponieważ istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to np. nowotwór i zakrzepica, które trzeba uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]