Roleta okienna, ścienna czy sufitowa?

Marzysz o roletach w swoich pokojach, ale nie jest to możliwe, bo nie można ich zamontować na oknie? Nie wszystko stracone. Dla osób takich jak Ty wymyślono rolety ścienne. Odróżniają się od rolet okiennych tym, że mocuje się je na ścianie lub suficie. Czy warto postawić na taki rodzaj rolety? Kiedy rolety ścienne najlepiej spełnią Twoje oczekiwania?

Rolety ścienne wewnętrzne gładkie

Pierwszym rodzajem rolety ściennej jest model wykonany z gładkiej tkaniny. Ten typ rolety ma najczęściej półzaciemniający poziom. Przepuszcza część światła do wnętrza, ale chroni przed przesadnym rozgrzewaniem się i zbyt dużą ilością światła. Atutem tych rolet jest prosty montaż na ścianie albo suficie. W porównaniu do rolet okiennych, które nie wymagają wiercenia, śrub ani szczególnych zdolności monterskich, rolety ścienne wymagają wywiercenia 2-ch otworówutrzymujących rolkę rolety.
Kolejną, istotną różnicą pomiędzy roletami okiennymi i ściennymi, jest odległość rolety od szyby. Im bliżej roleta przylega do okna, tym większą ochronę przed nagrzewaniem i światłem gwarantuje. Rolety ścienne są mocniej oddalone od szyby niż rolety okienne, z tego powodu najlepiej instalować je w pomieszczeniach, do których powinno wpadać więcej promieni słonecznych.

Rolety ścienne dzień i noc

Drugi rodzaj rolety ściennej to jej model dzień i noc. Tutaj poziom przenikalności promieni słonecznych jest zależny od zwartości splotu materiału oraz gramatury tkaniny, z której wykonano roletę. Rolety dzień i noc rodzaju zebra to designerskie i nowoczesne projekty. Ich niepowtarzalny charakter, dzięki konstrukcji z poprzecznych pasków, sprawia, iż odnajdą się w stylowych, nowoczesnych wnętrzach. Rolety dzień noc produkuje się w wersji okiennej i ściennej. W zależności od potrzeb oraz typu okna można wykorzystać którąś z tych rolet. Rolety dzień i noc polecamy szczególnie do niestandardowych okien, z wieloma kwaterami.