Rolety na dzień i noc – pomysły na aranżację wnętrz

Jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla osób, które chcą kontrolować ilość światła docierającego do pomieszczenia. To także świetny sposób na zaaranżowanie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do pokoju dziecka, gabinetu lub sypialni, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Wyrób dostępny jest w wielu rozmiarach (mini, standardowym oraz na wymiar) oraz różnych wersjach kolorystycznych.

Roleta dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasków w różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy w jednej barwie, ale innych odcieniach, to następna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie Twojego pomieszczenia.
Do jakiego pokoju będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Odpowiednio dobrany kolor ożywi lub stonuje atmosferę pokoju. Umiarkowany poziom zaciemnienia zagwarantuje mini roleta dzień noc, dlatego trafionym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie i innych pomieszczeniach, w których nie życzymy sobie nadmiaru światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także łazienka lub pokój dziecka.

Rolety dzień i noc – jak je stosować?

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których zbyt duże natężenie promieni słonecznych może zakłócić spanie lub odpoczynek, istnieje jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest znaczna powierzchnia. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień i noc, która pomoże Ci w regulacja zaciemnienia lub natężenia światła , na przykład podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują też do każdego nowoczesnego wnętrza, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią też rolę dekoracyjną. Bogata kolorystyka i nowoczesne wzornictwo powodują, że wnętrze może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Podsumowując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeżeli chcesz uzyskać efekt niepełnego zaciemnienia.