Shuttersy w salonie i w sypialni – zapomnij o roletach

Na skyshutters.pl znajdziesz realizacje z zastosowaniem shuttersów w salonie

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, tzw. szutersy (shutters), kojarzą się najczęściej z aranżacją wnętrz w stylu tropikalnym lub południowoamerykańskim. Tymczasem ten element osłony okna można użyć też w naszych domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a równocześnie rewelacyjnie wyglądające rozwiązanie, które w szeregu sytuacji sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione teraz rolety.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości promieni słonecznych docierających do pokoju

Okiennice typu shutters w salonie czy w pokoju gościnnym, będą pełniły dwie funkcje – ozdobną i praktyczną. Shuttersy zdecydowanie zwiększają walory estetyczne salonu. Ich lamele są grubsze, co sprawia, że doskonale poprawiają stylistykę większości okien. Kwestia estetyki jest ważna, ponieważ to w salonie ludzie przebywają sporą część dnia oraz przyjmują tu gości. Z tego powodu należy zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale także wygodne. Opcja ustawienia kąta nachylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła docierającego do salonu, co pozwala m.in. na całkowite jego przyciemnienie, gdy pragniemy obejrzeć coś w telewizji, albo jego częściowe ściemnienie, jeśli staramy się wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – regulacja ciepła

Swoboda regulacji dostępu światła do pomieszczenia jest z pewnością najważniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednakże też z innego powodu – z ich pomocą da się efektywnie kontrolować temperaturę sypialni, która w sporej mierze oddziałuje na nasz zdrowy sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych w trakcie zimy dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, a w trakcie lata łatwiej jest utrzymać w niej niską temperaturę. Prócz tego shuttersy tworzą mocną barierę chroniącą przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to również doskonałe rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Osadza się na nich mniej drobinek kurzu aniżeli w fałdkach zasłon, a ich konserwacja jest bardzo prosta i trwa w zasadzie kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy doskonale sprawdzą się także w kuchni, w łazience czy w pokoju dziecięcym.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]