Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych

Chcesz nabyć środki do impregnacji drewna? Sprawdź http://bit.ly/2SxIaEq

Środki do konserwacji drewna to preparaty stosowane zarówno w przypadku mebli umieszczonych wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny warto ochronić nimi drewniane meble?

Środki do konserwacji drewna – zastosowanie

Drewno to materiał, który tworzy we wnętrzu przytulną atmosferę. Stanowi ono surowiec często używany do wyrobu mebli oraz elementów wykończeniowych (podłogi, okładziny na schody, balustrady). Dostępne na rynku środki do konserwacji drewna chronią surowy materiał przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych – deszczu czy promieniowania UV, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonym stanie przez długi czas. Znakomite rezultaty zapewnia woskowanie i olejowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione czynności pozwalają na uzyskanie ciekawych efektów kolorystycznych – na przykład odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Dostępne w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Można nimi konserwować deskę tarasową, huśtawki, meble ogrodowe oraz wiele innych elementów. Z kolei preparaty używane do pielęgnacji i zabezpieczania podłóg nadają im wspaniały blask, co zdecydowanie podnosi walory estetyczne desek. Perfekcyjnie skompilowane składniki znajdujące się w impregnatach sprawiają, iż parkiet jest w wyższym stopniu odporny na uszkodzenia i eksploatację. Warto jednak pamiętać, że drewniane podłogi należy pielęgnować w należyty sposób – myć przy pomocy środków na bazie olejów i wosków.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]