Sztyblety czy oficerki – rodzaje butów jeździeckich

Chcesz nabyć buty do jazdy konnej? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Jeździectwo z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Naturalnie nie powinno to dziwić – szczególnie, jeżeli weźmiemy pod uwagę liczne walory tej dziedziny sportu. Główne z nich to: trening odpowiedniej postawy, polepszenie kondycji, a także rozwój wszystkich mięśni. Ponadto ma pozytywne oddziaływanie na samopoczucie: wspiera zacieśnianie bliskich relacji, niweluje stres i zwiększa poczucie odpowiedzialności. Jedak aby maksymalnie korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, powinniśmy należycie wybrać strój i buty do jazdy konnej. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – zabezpieczenie części albo całej nogi

Wyróżnia się dwa podstawowe typy butów jeździeckich: sztyblety i oficerki. Pierwsze sięgają nieco powyżej kostki – są więc o wiele krótsze. Oficerki to zaś buty nadzwyczaj wysokie, sięgające powyżej kolana. Dlatego gwarantują ochronę całej nodze, minimalizując zagrożenie powstawania sińców i zadrapań. Sztyblety są znacznie tańsze, jakkolwiek kupując je należy pamiętać o tym, by wyposażyć się również w osłonę na nogi – sztylpy ewentualnie czapsy.

Z czego są wykonywane buty jeździeckie?

wybierając buty do jazdy konnej, koniecznie należy wziąć pod uwagę na surowiec, z jakiego są one wykonane. W sprzedaży odnajdziemy obuwie zrobione ze skóry i jej różnorodnych zamienników. Te pierwsze są bez wątpienia drogie, jednak opłaca się na nie zdecydować ze względu na większą trwałość i umiejętność dopasowania się buta do konturu stopy właściciela. Rekomendowane są przede wszystkim buty cielęcej skóry, która jest delikatna i szybciej przybiera pożądany kształt. Skóra bydlęca prezentuje się trochę gorzej, lecz jej przystępna cena jest dużą plusem.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]