Tani i mobilny magazyn namiotowy – najważniejsze cechy

Rozwój firmy zwykle wiąże się z koniecznością zwiększenia wykorzystywanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku biur nie powinno to sprawić trudności, to mogą one pojawić się, kiedy niezbędna będzie rozbudowa magazynów. Istnieją na szczęście skuteczne metpdy na to, by zrobić to niewielkim nakładem funduszy i czasu. W takich sytuacjach warto zdecydować się na magazyny namiotowe, które mimo niskiej ceny i szybkości budowy oferują funkcjonalność i przestrzeń na poziomie murowanych lub stalowych hal.

Namiot magazynowy całoroczny

By móc korzystać z tych zalet, wybierając namiot magazynowy upewnijmy się, że jest on przeznaczony do całorocznego użytku. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno latem, jak i zimą, musi być on mieć stabilną konstrukcję ze stali nierdzewnej z niezawodnym systemem instalacji jej poszczególnych elementów. Jeszcze ważniejsze okazują się właściwości materiału, z którego wyprodukowano poszycie. Musi on radzić sobie w kontakcie z promieniami słonecznymi, ale też być wytrzymały na niszczycielskie działanie gradu, deszczu, śniegu oraz wiatru. Przydatnym elementem wyposażenia jest także system zapobiegający skraplaniu się wody wewnątrz namiotu.

Namiot magazynowy – popularne wymiary

Magazyny namiotowe dostępne w różnych wariantach, co ułatwia dobór obiektu odpowiedniego do potrzeb danej firmy. Długość takich konstrukcji waha się przeciętnie od 4 do 100 metrów, zaś szerokość wynosi od trzech do ośmiu metrów. Warto też dodać, że w razie potrzeby w łatwy sposób można rozbudować bazę magazynową, scalając wiele namiotów w jeden obiekt za pomocą dedykowanego systemu.