Uchwyty samochodowe na boksy dachowe

Więcej o poprzeczkach dachowych na ebagaznik.pl

Podróż autem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie potrzebne podczas wypoczynku akcesoria. Zazwyczaj nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku także niewielkiej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne wymiary niektórych przedmiotów. Tu warto wymienić przede wszystkim narty i rowery, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego samochodu jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu mogą być bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe przystosowane do przewozu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Pakowność samochodu znacznie zwiększa użycie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym sprzętom ochronę przed wodą oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie wpływa znacząco na spadek osiągów pojazdu, gdyż ma opływowy kształt. Do jego założenia konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je założyć sami. Miejmy jednak na uwadze, by dobór modelu pasującego do budowy naszego samochodu oraz sam montaż zlecić fachowcom. W przeciwnym wypadku umocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe doskonałe dla rowerów

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy także kupić specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy samochodem rowery, kajaki czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są przeważnie dedykowane do przewozu danego rodzaju sprzętu – gwarantują więc maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno w tylnej części samochodu – na pokrywie bagażnika albo haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, że rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z nisko wiszącymi gałęziami, wiaduktami i tablicami.

Lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]