Charakterystyka dźwigarów i ich zastosowanie

Jeśli chcesz zamówić dźwigary, koniecznie sprawdź http://bit.ly/2Spt1py

Szalunki to struktury niezbędne na większości budów. Dzięki nim możliwe jest modelowanie właściwego kształtu ścian wylewanych z kompozytu, a także wykonanie w nich wlotów na okna i drzwi. Szalunki są również niezbędne przy formowaniu sklepień – wtedy ich istotnym modułem są dźwigary. Bez ich zastosowania nie byłaby możliwa budowa wielokondygnacyjnego obiektu. Dźwigary sprawiają, że sufit nie opada zaraz po wylaniu i jest w stanie zastygnąć. Z jakich tworzyw wytwarza się dźwigary? Jak można je dostać?

Z czego produkowane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest znacznym, sięgającym kilkudziesięciu ton obciążeniom. Skutkiem tego jego głównym przymiotem jest trwałość. W dużym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość wykonania oraz rodzaj wykorzystanych do tego materiałów. Powinny one być rzetelnie wyselekcjonowane i przetestowane pod kątem odporności na potężne obciążenia. Najodpowiedniejszym materiałem okazuje się lite drewno takich gatunków jak olcha, sosna, topola i buk. Ogromnie ważne jest również właściwe pokrycie dźwigarów impregnatem, które uchroni je przed negatywnym oddziaływaniem wody, klejów i innych ciekłych preparatów stosowanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio zagrażają strukturze drzewa.

Dźwigary – warto posiadać własne czy wydzierżawić?

Firmy, które regularnie zajmują się budową wielopoziomowych obiektów posiadają własne dźwigary. Ich kupno i przechowywanie generuje jednak pewne wydatki. Natomiast firmy, które od czasu do czasu akceptują zamówienia tego typu, mogą uniknąć wspomnianych przeszkód. Najlepszym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów oraz pozostałych modułów konstrukcji szalunkowych.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]