Domy w technologii zrębowej – budowa domów z bali

Budowa domów z bali - usługa dostosowana do waszych potrzeb.

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są wybierane coraz częściej i stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy tego rodzaju wznosi się z wykonanych z drewna bali, które układane są w bardzo charakterystyczny sposób. To stara technika budowania domów, którą doceniliśmy na powrót.

Budowa domów z bali: cechy charakterystyczne takich domów?

Powiększająca się nieustannie popularność tak budowanych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy wznoszone w technologii zrębowej wyglądają nadzwyczaj ładnie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje niezwykła atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to całkowicie naturalny izolator termiczny. W związku z tym domy z bali nie wymagają wykonywania zajmującego wiele czasu i naprawdę kosztownego ocieplenia. Są dużo cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które w zdecydowanej większości przypadków generują znaczne straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą właściwie utrzymywane, przetrwają w nienagannym stanie bardzo długo. Koszt ich wybudowania naprawdę nie jest zbyt wysoki, na skutek czego również pod tym względem konkurują one z technologiami innego rodzaju. Domy z bali najczęściej zobaczyć można na terenach leżących w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są dzisiaj popularne również w innych regionach naszego kraju. Bale są solidnie przygotowywane, co czyni je odpornymi na wilgoć oraz inne czynniki pogodowe. To właśnie dlatego domy budowane z bali mogą być budowane we wszystkich zakątkach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest niezbędna

Decydując się na dom z bali, należy pamiętać, by zarówno przygotowanie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych powierzyć profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można być pewnym, że dom zostanie zaprojektowany i wybudowany właściwie, a w czasie użytkowania nie ukażą się nieprzyjemne niespodzianki.

Lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]