Jakie jest zastosowanie szalunków?

Dalsze informacje o szalunkach Kraków

Szalunki to nic innego, jak forma o charakterze tymczasowym, którą na ogół robi się z desek. Może ona być wykonana też z drewnianych płyt, które zrobiono z drewna charakteryzującego się gorszą jakością. Niektóre firmy decydują się na wykonywanie szalunku z elementów , które są metalowe, ale tego typu działanie nie jest zbyt często wybierane. Deskowanie – bo właśnie tak inaczej nazywane są szalunki – sprawia, że mieszanka, która została wylana, uzyskuje wymagany kształt. Szalunki usuwa się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Dzięki szalunkom można także skutecznie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane do czasu, gdy wylana mieszanka odpowiednio stężeje.

Szalunki – jak się je robi?

Wszystkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu wykonuje się na budowie w odpowiednich formach, którymi są właśnie szalunki. W pierwszym etapie prac konieczne jest zrobienie szalunku, który potem zostaje zalany odpowiednio dobranym betonem. W niektórych sytuacjach niezbędne jest użycie zbrojenia. Układa się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki usuwane są dopiero wtedy, kiedy mieszanka porządnie zwiąże. W przeważającej liczbie przypadków potrzeba na to od mniej więcej dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki robione są chociażby w przypadku fundamentów, wykonanych z betonu kolumn ogrodzeń oraz stropów żelbetowych. Mają jak widać naprawdę szerokie zastosowanie, a budowa bez ich wykorzystania nie przebiegałaby tak szybko.

Szalunki – jakie moduły potrzebne są do zrobienia szalowania?

Do wykonania szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są także profesjonalne dźwigary i podpory. Nieraz zdarza się, że niewielkie przedsiębiorstwa budowlane nie są w posiadaniu własnego systemu szalunkowego. W takiej sytuacji wyjściem jest skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy specjalizujące się w dostarczaniu ekipom budowlanym dźwigarów, mocowań oraz sklejki.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]