O zaletach usługi wynajmu szalunków

Korzystna oferta wynajmu szalunków Kraków

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej stosowanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to swego rodzaju forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki bardzo często budowane są z drewna, ale można zaobserwować również konstrukcje zrobione z metalu, a niekiedy nawet plastiku. Pozostałymi istotnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, które pozwalają na wypracowanie wymaganych efektów. Jednak ze względu na wysokie ceny nie wszystkie firmy remontowe mają własne szalunki. Gdy będą niezbędne, mogą wszak po prostu je wypożyczyć – szczególnie, iż wynajem szalunków to obecnie bardzo często spotykana usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Zakup swoich szalunków będzie dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zadanie wykonania fundamentów, gdyż jak już wspomnieliśmy, będą one do tego niezbędne. Jeśli zaś wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą naszej ekipy, dobrze sprawdzić zalety, które oferuje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy go wybrać? Przede wszystkim ze względów finansowych – wypożyczenie szalunków kilka razy do roku jest bardziej korzystne niż ich zakup. Warto nadmienić także o komforcie, gdyż trzymanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować poważne wydatki.

O czym pamiętać przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Jeżeli postawimy na wynajem szalunków, warto dokładnie zastanowić się nad tym, jaka firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją wybrać? Warto zdecydować się na usługi ekipy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla firm budowlanych – w ten sposób zyskamy pewność, iż szalunki będą solidne i funkcjonalne. Bardzo ważna okaże się również troska o klienta – w sytuacji, gdy zbliża się termin startu robót nie możemy zaakceptować spóźnienia. W przypadku wątpliwości dobrze z kolei wejść do internetu i sprawdzić, co o ofercie danego przedsiębiorstwa myślą poprzedni kontrahenci.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]