Podpory stropowe – łatwy montaż i wysoka wytrzymałość

podpory szalunkowe, podpory Peri

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. W jaki sposób są używane? Dlaczego opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej przeznaczenie

Pośród szalunków odróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy wariant wykorzystywany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu możliwe jest pokrycie stropu cementem i właściwe jego uformowanie. Istotną funkcję pełnią także drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezbędne w czasie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można używać ich w różnych sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów lub od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się wysoką wytrzymałością, są również łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Wśród wiodących producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, a także moduły produkowane przez firmy Pionart, Olan czy Hunnebeck. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri wyróżniające się prekursorskimi rozwiązaniami, przemyślaną konstrukcją oraz znakomitą jakością. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do użytkowania nawet w ciężkich warunkach. W dzisiejszych czasach dużo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – przystępne ceny sprawiają, że usługi te zyskują na popularności. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]