Pokochaliśmy projekty domów z bali. Dlaczego?

Sprawdź, gdzie kupić domy z bali Kraków

Domy z bali są zaliczane do najstarszych typów obiektów mieszkalnych. Zwykle wykonuje się je z sosny lub jodły. Chociaż ich konstrukcja jest identyczna od wieków, wciąż znajdują mnóstwo zwolenników. Nie powinno to jednak dziwić – wykazują wszak sporo atutów, a te powodują, że grono ich mieszkańców wciąż się zwiększa. Mogą przybierać najróżniejsze kształty, budowane są z przyjaznych dla środowiska materiałów, doskonale wyglądają i – co najistotniejsze – są naprawdę komfortowe. Warto nadmienić też o tym, że budowa domu z bali jest znacznie szybsza niż murowanego. Ich lokatorzy mogą cieszyć się też zdrowym mikroklimatem, który korzystnie rzutuje między innymi na układ oddechowy.

Rodzaje projektów domów z bali

Część czytelników jest zdania, że projekty domów z bali za każdym razem upodabniają się do tradycyjnej zabudowy. Rzeczywiście nierzadko tak bywa, ale powinniśmy podkreślić, iż domy z bali mogą również przybierać odmienne formy. Dziś spotyka się także nowoczesne projekty domów z bali, które nie przypominają budynków rustykalnych. Domy z bali mogą również posiadać elewację, co sprawia, iż łatwiejsze okazuje się zagospodarowanie wnętrza – zwykle stosuje się w tym celu płyty regipsowe.

Kupowanie projektów domów z bali

Jak nietrudno się domyślić, stworzenie domu z bali będzie o wiele trudniejsze niż zwykłego. Dlatego decydując się na taki rodzaj obiektu, dobrze sprawdzić, jakie projekty wykonał już dotąd wybrany projektant. Koniecznie sprawdźmy również, czy jego stylistyka nam odpowiada. Istotne jest też to, jakiej firmie powierzymy wzniesienie domu. Rzecz jasna powinniśmy stawiać na te doświadczone w tego typu projektach. Trafionym rozwiązaniem okaże się też z pewnością wybór firmy, w ramach której współpracują razem kreatywny projektant i profesjonalni cieśle – wtedy dom z pewnością będzie wybudowany prędko i bez zbędnych problemów.

Lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]