Zalety okien skrzynkowych

Chcesz zamówić okna skrzynkowe? Sprawdź www.oknostol.com.pl

Okna skrzynkowe utożsamiamy przede wszystkim z zabytkowymi budynkami. Często spotkać je możemy w starych gmachach, wiejskich domkach lub pałacach. Dziś są one wytwarzane przede wszystkim z myślą o montażu w tego typu, gdyż użycie skrzynkowych okien wymagane jest przez konserwatora. Należy jednak zaznaczyć, iż z uwagi na ich względy estetyczne coraz częściej montowane są także we współczesnych obiektach. Szczególnie, że dzisiejsze modele są tak samo wydajne, co okna wykonane tradycyjnymi technikami. Jak jednak wyglądają okna skrzynkowe? Z czego są produkowane?

Konstrukcja okien skrzynkowych

Nazwa okien skrzynkowych nawiązuje do ich budowy. Zbudowane są one z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi znajduje się pusta przestrzeń. Jest to pewnego typu izolacja, która chroni wnętrze przed chłodem. Okna skrzynkowe w wiekowych budynkach nierzadko podzielone są na czworo części – dwa górne, mniejsze skrzydła są otwierane osobno i dawniej były wykorzystywane do wietrzenia wnętrz. Taka konstrukcja szczególnie dobrze sprawdzi się w obiektach zbudowanych przed laty – między innymi chatach z czerwonej cegły.

Okna skrzynkowe – materiały

Okna skrzynkowe, tak jak pozostałe typy, powinny być wyprodukowane z właściwego drewna. Dotychczas najczęściej wybierano sosnę czy dąb, lecz ostatnimi czasy ich producenci stosują również gatunki egzotyczne. Gatunki takie jak m. in. meranti okazują się bowiem znacznie bardziej odporne na działanie wilgoci, powietrza i ekstremalnych upałów.

Lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]