Zastosowanie piaskowca elewacyjnego

Piaskowiec elewacyjny to materiał często wykorzystywany na budowach. Rozpowszechniony nie tylko jako element ozdobny wewnątrz pomieszczeń, ale także na fasadach. Co tak naprawdę decyduje o jego możliwościach? Sprawdźmy to.

Do czego stosowany jest piaskowiec elewacyjny?

Piaskowiec elewacyjny jest bardzo popularnym materiałem używanym w przypadku budowy lokali mieszkalnych oraz posesji. Można go nabyć w różnych barwach – od mlecznego, przez różowy aż po czerwony. Poszczególne odmiany piaskowca różnią się od siebie odcieniami, ukształtowaniem i formą – możemy dostać płytki spłaszczone, pofałdowane, opalizujące, o ciętych obrzeżach. Niektóre gatunki piaskowca mienią się delikatnym blaskiem, dzięki zastosowaniu mieszanek innych minerałów. Z tego względu piaskowiec znakomicie sprawdza się w jako element dekoracyjny – w domach, na posesjach i jako element okładzinowy. Stanowi idealny element na podjazdy, schody lub dekoracyjne posadzki.

Piaskowiec elewacyjny – nie tylko piękno

Kluczową właściwością piaskowca jest jego ogromna niewrażliwość na drażniące czynniki atmosferyczne. Płyty elewacyjne prezentują się świetnie przez nawet 30-40 lat. To materiał całkowicie naturalny, który opiera się działaniu wiatru, deszczu i będzie stanowić wielki atut dla naszej nieruchomości. W sprzedaży występuje wiele wariantów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych wydobywanych w kraju, jak i zagranicznych.