Praktyczny poradnik – nienaturalne linki przychodzące

Nienaturalne linki przychodzące są główną przyczyną, przez którą na naszą stronę internetową może być nałożony ban od Google. Czy jest możliwość uniknięcia tych surowych sankcji?

Strzeż się nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie zbyt dużej ilości odsyłaczy kierujących ruch na naszą stronę w sieci. Manipulują one pozycją portalu w rezultatach wyszukiwania i przez to łamią reguły rzetelnego pozycjonowania stworzone przez grupę Google. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące pojawiają się w postaci wpisów marketingowych przesyconych sztucznymi odnośnikami. Występuje również zjawisko kupowania linków, co jest zakazane. Strona jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, jeśli nieprofesjonalne metody zostaną ujawnione, a to łączy się nagłym obniżeniem jej lokalizacji w wyszukiwarce, czsem aż o 50 stron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Pamiętajmy, że gdy na portal będzie założony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo starać się o reaktywowanie dobrej pozycji w przeglądarce internetowej. Proces ten jest jednak bardzo długotrwały i nie gwarantuje stuprocentowego powodzenia. Skierujmy swoje kroki do doświadczonej agencji pozycjonującej, jeśli pragniemy zwielokrotnić prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów. Fachowcy momentalnie zidentyfikują realną przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google należy zlecać wyłącznie doświadczonym podmiotom.