Szukasz ciekawych miejsc w Małopolsce? Zajrzyj na ten portal

Chcesz poznać tajemnicze miejsca w Małopolsce? Koniecznie zajrzyj na visitmalopolska.pl.

Choć Małopolska to jedno z najmniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, dlatego zdarza się, że trudno odnaleźć się w zalewie informacji o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych czy sportowych i najciekawszych atrakcjach w Małopolsce.

Gdzie szukać kompleksowych informacji o atrakcyjnych miejscach w Małopolsce?

By przybliżyć wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o bardziej i mniej znanych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak też o ekspozycjach i wydarzeniach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Witryna prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w witrynie? Turyści myślący o przyjeździe do Małopolski już na stronie głównej zauważą mapę, na której ekspresowo odnajdą zabytki i galerie, motele, hotele i schroniska młodzieżowe oraz Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o dworcach i lotniskach. Natomiast dla tych, którzy z przeróżnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował liczne wirtualne spacery przedstawiające między innymi atrakcje narciarskie, zamek na Wawelu oraz piękno małopolskiego folkloru.

Strona o atrakcjach turystycznych w Małopolsce z myślą o obcokrajowców

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina także o zagranicznych turystach, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i innych górskich miejscowości. Komunikaty znajdujące się na portalu dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale także w między innymi w języku niemieckim, francuskim, włoskim oraz hiszpańskim. Turyści z zagranicy znajdą tu listę ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych w regionie województwa małopolskiego. Nadzwyczaj wartościowa dla cudzoziemców może być również podstrona Rozmówki, gdzie poznają kluczowe wyrażenia i powiedzenia, które pomogą im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas wizyty w Polsce.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego