Atuty oczyszczaczy powietrza

Mieszkańcy miast pomału nabierają świadomości, jakże ważne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu różnego typu zanieczyszczenia i substancje uczulające: sadzę, spaliny samochodów, pyły zawieszone PM10, roztocza czy mikroorganizmy i wirusy. Jak zatem wykonać oczyszczanie powietrza w biurze czy domu?

Oczyszczacze powietrza – co usuną?

W dzisiejszych czasach najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. To urządzenie upora się zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się określając najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie wychwycona w ich filtrze. Oczyszczacze o wysokiej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wyłapują niemalże wszystkie zanieczyszczenia o rozmiarze 0,3 mikrometra. Jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może stać się jeszcze skuteczniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która zapewnia wysoki poziom filtracji. Wyłapują one nawet cząstki o wielkości 0,0145 mikrometrów, co usuwa dym tytoniowy, pyły zawieszone PM2.5 i PM10 czy sadzę. Model Airdog X5 skutecznie i szybko zatrzymuje również wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone testy. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do redukcji wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności okresowej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, a jonizator plazmowy po prostu przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są proste w użyciu i energooszczędne.