Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

Dowiedz się, gdzie nabyć panele podłogowe, wejdź na https://www.balticwood.pl

Panele podłogowe wyglądają niemal tak, jak drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich montaż zajmuje dosłownie parę chwil, a każdy upora się z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – dopuszczalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Nie możesz zapominać również o odpowiedniej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Po ich kupieniu nie odpakowuj paneli – trzeba odstawić je na dwie doby – dzięki temu ulotni się z nich zbędna wilgoć. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Rozpoczynając montaż paneli, nie zapominaj o jednym – panele podłogowe najlepiej układać startując z rogu pomieszczenia. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, dokładnie obejrzyj je i znajdź ewentualne uszkodzenia, gdyż później producent może nie przyjąć reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłogi – koniecznie musi przekroczyć piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je prostopadle względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – tak, by dłuższa krawędź przylegała do dłuższej ściany. Zepniesz je używając specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Dylatacje – pozwól panelom podłogowym pracować

Wyprodukowane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe reagują na skoki ciepła w pomieszczeniu. Musisz więc zapewnić im odstępy przyścienne o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – do ich zakrycia mogą posłużyć listwy podłogowe.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]