Kantor wymiany walut online – jak to działa?

Kantor internetowy - przejrzyj tę jedyną w swoim rodzaju stronę.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w pobliskim banku lub w kantorze – te ostatnie do tej pory spotkać można w galeriach handlowych oraz przy hipermarketach! Lecz w ekspresowo przeobrażającym się świecie, konsumenci chcą wymieniać walutę bez przymusu opuszczania domu i po niższych kosztach, wskutek tego właśnie pojawiły się kantory online, w których jest to możliwe.

Kantor online – zawsze aktualny kurs wymiany

Operacja w kantorze internetowym jest równie prosta jak kupno waluty w tradycyjnym kantorze. Nabywca loguje się do serwisu na zarejestrowany przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu kwotę, którą chce wymienić na wybraną walutę. Atutem kantorów wymiany walut online jest w głównej mierze to, iż wymianę można zlecić w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie informacji pozyskiwanych z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak to jest w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, na ogół z minionego dnia. Drugim i niezwykle ważnym plusem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te narzucone przez placówki bankowe i kantory tradycyjne. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może prowadzić do zapłacenia spreadu na poziomie nawet 3-5%, tymczasem w kantorze online spready z reguły nie przekraczają 2%. Kantory internetowe świadczą także kilka innych usług popularnych wśród użytkowników, m.in. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej, w której klient zleca przewalutowanie po wyznaczonym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wtedy, kiedy podany przez użytkownika kurs spotka się z tym na rynku) czy też w ustalonym przez nabywcę dniu.

Cenisz sobie wygodę w rozporządzaniu funduszami? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory online to opcja dla wszystkich ceniących sobie wygodę i ogromną wolność w dyspozycji swoimi pieniędzmi. Korzystają z nich również osoby studiujące lub pracujące poza granicami Polski oraz kredytobiorcy spłacający zobowiązania zaciągnięte w walucie obcej. Lecz zanim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę oraz bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie strony KNF, czy jest on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.

Lokalizacja:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]