Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych tylko z doradcą

Rozważne korzystanie z produktów finansowych (oferowanych zarówno przez instytucje pozabankowe, jak i banki) nie jest niebezpieczne. Problemy z ich spłatą i zagrożenie dla naszej płynności finansowej mogą jednak pojawić się, jeśli z kredytów i pożyczek korzystamy w sposób nieodpowiedzialny, zaciągając wiele zobowiązań jednocześnie. W takich sytuacjach nie musimy być jednak skazani na wpadnięcie w spiralę zadłużenia – możemy wykorzystać rozwiązania przygotowane z myślą o ludziach takich jak my. Jednym z nich jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

Na czym polega kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych?

Jak wielu z nas na pewno zdaje sobie sprawę, kredyt konsolidacyjny polega na tym, że kredytodawca spłaca wszystkie dotychczasowe długi klienta, dzięki czemu ten, zamiast płacić wiele różnych rat, spłaca jedną, z reguły dużo niższą niż łączna wartość poprzednich. Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych są więc rozwiązaniem nie tylko wygodniejszym (nie muszą oni pamiętać o wykonaniu kilku różnych przelewów), ale też bardziej opłacalnym niż osobna spłata wszystkich zobowiązań. Są one udzielane zarówno przez firmy pożyczkowe, jak i przez banki, ale warto pamiętać, że firmy pożyczkowe łączą praktycznie wyłącznie kredyty bankowe.

Jak znaleźć najlepsze kredyty konsolidacyjne?

Kredyty dla zadłużonych bez zdolności kredytowej są szeroko dostępne. Wbrew pozorom dla klientów może oznaczać to spore trudności, związane z odnalezieniem najkorzystniejszej oferty. By tego uniknąć, warto poprosić o pomoc dobrego doradcy finansowego. Dzięki znajomości rynku finansowego znajdzie on oferty instytucji, które udzielą finansowania klientom takim jak my, a w razie potrzeby zaproponuje kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej.