Leasing maszyn – jak uniknąć przykrych niespodzianek?

Wielu biznesmenów nie jest w stanie kupić wyposażenia potrzebnego do funkcjonowania działalności gospodarczej. Pożyczka nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem – po spłaceniu ostatniej z rat często bowiem bywa tak, że zakupione akcesoria należy gruntownie wyremontować czy kupić nowe. Nic zatem zaskakującego, że biznesmeni – zwłaszcza stawiający pierwsze kroki – chętniej wybierają leasing. To typ stosunku cywilno-prawnego opierający się na wypożyczeniu konkretnego dobra. W czasie trwania leasingobiorca powinien regulować raty, ale ich łączna wysokość jest jednak niższa niż w przypadku kredytu.
czym jest leasing maszyn?
Leasing zazwyczaj kojarzony jest z autami i w istocie najwięcej biznesmenów postanawia wyposażyć firmę w wozy tą metodą. Nie znaczy to oczywiście, że leasing pozwala na pokrycie tylko zakupu auta. Korzystając z tej metody, firmy mogą bowiem zakupić również w pozostałe niezbędne przedmioty – urządzenia poligraficzne lub obrabiarki, sprzęty dla biura, itp. Leasing maszyn obowiązuje standardowo od roku do 6 lat.
Metoda na znalezienie leasingu maszyn
Znalezienie leasingu maszyn potrafi okazać się równie problematyczne, co znalezienie korzystnego kredytu. Z tego powodu przeglądając propozycje warto poprosić o poradę doradcę ds. finansów. Nie zapominajmy, iż na pierwszy rzut oka opłacalne oferty mogą być tymi najbardziej kosztownymi – szczególnie, kiedy poszukujemy leasingu na dłuższy czas. Dzięki wskazówkom doradcy bezsprzecznie wydamy mniej, co dla przedsiębiorstw jest wszak zdecydowanie najważniejsze.