Na czym polega mass collect i czy warto rozważyć jego wdrożenie?

Co to jest mass collect. Zdobądź więcej szczegółów.

Mass collect jest usługą, która pozwala na szybką weryfikację przelewów. Prezentujemy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza życie małym oraz dużym firmom.

Mass collect – jak to działa?

Działanie mass collect jest w rzeczywistości stosunkowo proste. Polega na nadaniu każdemu klientowi unikalnego numeru rachunku, który jest zarazem jego symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie sprawdza się wszędzie tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest ogromna ilość kontrahentów, a więc przykładowo w firmach telekomunikacyjnych, w prywatnych klinikach, jak również wszystkich branżach, gdzie wprowadzony jest system abonencki (między innymi w sieciach siłowni). Należności przesyłane w systemie mass collect trafiają na wskazany rachunek firmowy, jednakże wcześniejsze przydzielenie klientom unikatowych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejszą identyfikację, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do wykonania wpłaty (przelew za pośrednictwem poczty, standardowy przelew czy też przelew z karty). Zastosowanie mass collect przekłada się również na mniej czasochłonne księgowanie należności niż w przypadku księgowania manualnego, a jednocześnie na wyeliminowanie ewentualnych błędów, które mogą zdarzyć się w trakcie tej czynności.

Mass collect również dla firm rozliczających poniżej stu faktur

Choć mass collect nie jest w tej chwili proponowane we wszystkich bankach (posiadają ją między innymi część banków spółdzielczych i ING Bank Śląski) warto przeanalizować możliwość jego wykorzystania w firmie, także takiej, która każdego miesiąca rozlicza około 100 faktur. Wdrożenie mass collect łączy się wszak z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość integracji z platformą finansowo–księgową (a więc monitorowanie na bieżąco wpływających opłat) czy połączenie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko połączenie z systemem mass collect banku, ale posiada też opcję wysyłania powiadomień o nadchodzących płatnościach i windykacji, co z czasem skutecznie zwiększa terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]