Waluta euro – jak wygodnie ją wymieniać na złotówki?

Szukasz więcej wiadomości o przeliczniku euro? Wejdź na www.kantor.pl/euro-kurs-waluty

Euro to dość młoda waluta, gdyż w postaci monet i banknotów została wprowadzona do obiegu zaledwie na początku XXI wieku. Jest ona dzisiaj obowiązującym środkiem płatniczym w większości krajów Unii Europejskiej. Polska do tej pory nie sprostała warunkom, pozwalającym przyłączyć się do strefy euro, co nie oznacza, że Polacy nie używają tej waluty regularnie, czy to dokonując zakupów za granicą czy też gromadząc oszczędności na koncie walutowym.

Euro – wspólna waluta ułatwia prowadzenie biznesu i podróżepo UE

Wprowadzenie euro w państwach należących do UE zauważalnie ułatwiło życie większości obywateli Europy, zarówno w sferze biznesowej, jak i prywatnej. Ujednolicona waluta oznacza przecież mniejsze komplikacje z wyliczeniem prawdopodobnego zysku bądź kosztu przy planowaniu np. transakcji międzynarodowych, co uprzednio ze względu na możliwe wahania kursów pomiędzy walutami nieraz mogło okazać się nietrafioną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro zwiększa dodatkowo swobodę podróżowania mieszkańców państw członkowskich, którzy w zasadzie w ogóle nie muszą pamiętać o zaopatrzeniu się w pokaźną ilość gotówki w obcej walucie w trakcie wakacyjnych wyjazdów zagranicznych. Obecnie potrzebna im po prostu ich własna karta bankowa, a używając za granicą, nie muszą przejmować się już wysokością spreadów naliczanych przez bank przy płatności.

Wymiana euro na pln w kantorze internetowym – szybka i korzystna transakcja

Polska, mimo przynależności do Unii Europejskiej od maja 2004 roku, póki co nie spełnia wszelkich wytycznych umożliwiających wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie ma to jednakże wpływu na to, iż jako mieszkańcy kraju członkowskiego UE regularnie robimy zakupy i prowadzimy transakcje biznesowe w euro. Osoby często dokonujące przelewów w tej walucie mogą na bieżąco sprawdzać aktualny przelicznik euro na stronach kantorów internetowych, a równocześnie również szybko wymienić złotówki na euro bez potrzeby ruszania się z mieszkania. Wymiana euro przez internet ze względu na niższe spready jest tańsza oraz bardziej przystępna, ponieważ może zostać zlecona w dowolnej godzinie dnia (nawet w środku nocy!), a wymiana waluty dokonywane jest po kursach aktualizowanych co kilkanaście sekund, a nie – jak to zwykle ma miejsce w bankach i kantorach tradycyjnych – na podstawie średniego kursu z dnia poprzedniego.

Lokalizacja:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]