Złoto bulionowe w monetach – dobra inwestycja na przyszłość

Jeśli szukasz złota bulionowego, zobacz tutaj.

Osoby decydujące się na inwestycję w złoto mają do wyboru mnóstwo możliwości: nabywać akcje firm działających na rynku kruszców bądź kupować fundusze inwestycyjne lokujące kapitał w branże gospodarki związane z tym metalem szlachetnym, czy też kolekcjonować biżuterię inwestycyjną. Inną strategią jest kupno złota inwestycyjnego, które sprzedawane jest w postaci sztabek oraz monet bulionowych.

Złote monety bulionowe – nie są bite w limitowanym nakładzie

Monety ze złota kojarzymy przeważnie z monetami kolekcjonerskimi, aczkolwiek monety bulionowe, zwane też lokacyjnymi, czy to ze złota czy z pozostałych kruszców, odróżniają się od nich pod wieloma względami. Po pierwsze monety bulionowe są bite w celu lokowania w nich kapitału, co sprawia, iż ich nakład w danym roku nie jest limitowany, a raczej wyznaczany przez popyt na rynku. Monety bulionowe nie są bite w kolekcjach tematycznych lub w nawiązaniu do znaczących rocznic, toteż ich wygląd niezwykle rzadko jest zmieniany. Zwykle złote monety bulionowe emitowane przez konkretną mennicę różnią się od siebie jedynie rokiem bicia. Warto podkreślić, iż część monet bulionowych, pomimo traktowania ich jako środek płatniczy, nie posiada swojego nominału podanego w walucie, a ich faktyczną wartość wyznacza próba i waga użytego do ich bicia metalu. Walorem monet bulionowych jest to, że są rozpoznawalne w każdym zakątku globu, a ich ewentualna sprzedaż jest prostsza niż regionalnych monet kolekcjonerskich.

Nominały złotych monet bulionowych

Popularne wśród inwestorów złote monety bulionowe to te o wadze 1 oz, lecz mennice biją także monety o wadze 1/2 czy 1/50 oz złota. Wypada wiedzieć, iż monety bulionowe emitowane są zazwyczaj ze złota najwyższej próby, a więc .999, lecz np. Amerykański Gold Eagle albo Krugerrand z Południowej Afryki emitowane są 22 karatowego złota. Gdy monety bulionowe zawierają dodatek miedzi, ma to najczęściej na celu zwiększenie twardości monety, a w konsekwencji redukcję możliwości jej zarysowania. Takie monety z dodatkiem innych metali są proporcjonalnie cięższe, a nominał, którym są opisane świadczy o ilości czystego złota wykorzystanego do ich wybicia.

W asortymencie rodzimych dostawców złotych monet bulionowych zainteresowani ich kupnem inwestorzy bez trudu natrafią na najpopularniejsze z nich, czyli kanadyjski Liść Klonowy, chińską Pandę czy wspomniane wcześniej Krugerrandy.

Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]