Chirurg stomatolog – czym się zajmuje?

Nie wszystkie choroby zębów jesteśmy w stanie zlikwidować tradycyjnymi technikami. Jeżeli są one niewystarczające, jedynym wyjściem jest zazwyczaj jedna z metod chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego musimy wybrać się na przykład w razie znacznych ubytków uzębienia, konieczności umieszczenia sztucznych zębów lub koron, uszkodzonych kości i chorób tkanek miękkich – na przykład wszelkiego typu owrzodzeń lub guzów. Które metody bywają jednak stosowane podczas kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego lekarza wybrać się, żeby leczenie było były bezbolesne i nie przytrafiły się nam przykre pomyłki?

Chirurg stomatolog – terapia

Na pewno najczęściej wykonywanym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem są ekstrakcje zębów – także tych znacznie uszkodzonych, wymagających nacięcia dziąsła oraz dłutowania. W razie dużych ubytków czy pacjentów po wypadkach potrzebne okazuje się czasem zrekonstruowanie kości – to też jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się także leczeniem wszelkich zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych wcześniej nowotworów czy owrzodzeń – oraz regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Który chirurg stomatolog będzie odpowiedni?

Jak nietrudno stwierdzić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się źródłem sporych trudności. Dobrze więc napisać parę słów na temat tego, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog i czym kierować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najważniejsze jest niewątpliwie to, aby wykorzystywał on tylko innowacyjne akcesoria i, co najważniejsze, leki znieczulające. Spore znaczenie ma także atmosfera w gabinecie oraz stosunek dentysty do pacjentów – dużo mówią nam o nim opinie wcześniejszych pacjentów, a te wyszukamy na przykład w sieci bądź wśród przyjaciół.