Dla kogo szkolenia z ochrony danych osobowych?

Podstawowym oficjalnym dokumentem w Polsce, który dotyczył sprawy danych osobowych była Ustawa o Ochronie Danych Osobowych, która weszła w życie w 1997. Również dziś definiuje ona ów termin i mówi, jak należy z nich korzystać. Według aktu dane osobowe to każde informacje, które pozwalają na zidentyfikowanie danego obywatela bez skomplikowanych działań. Do danych osobowych zakwalifikować można zatem nazwisko i imię, miejsce zamieszkania czy datę urodzenia, ale też tak zwane dane wrażliwe – m. in. informacje o możliwych sprawach sądowych, chorobach oraz wyznaniu. O ich bezpieczeństwo warto zadbać zwłaszcza dlatego, iż dzięki internetowi ich zdobycie oraz wykorzystanie okazuje się naprawdę proste.

Warsztaty z ochrony danych osobowych dla firm

Dane osobowe pozyskują każdego typu przedsiębiorstwa. Niektóre obracają jedynie danymi swoich współpracowników, pozostałe natomiast uzyskują dostęp również do danych kontrahentów. We wszystkich przypadkach pracownicy, którzy mają z nimi styczność powinni ukończyć odpowiednie kursy z ochrony danych osobowych, dzięki którym dowiedzą się, w jaki sposób zapewnić im ochronę. Okazuje się to bardzo istotne, bowiem po zauważeniu błędów GIODO ma prawo nałożyć poważne kary – nie tylko pieniężne, lecz w niektórych przypadkach także pozbawienia wolności.

Szkolenie z ochrony danych osobowych – zasady

Kurs z ochrony danych osobowych jest skierowane do wszelkich specjalistów zarządzających takimi informacjami – będą to na przykład specjaliści z do spraw rekrutacji, sekretariatów bądź archiwów. W jego cenę wliczone są także materiały dydaktyczne, przez które uczestnicy łatwiej przysposobią wiadomości. Po ukończeniu kursu, podczas którego nauczą się, jak zapewnić ochronę informacji, uczestnicy dostają specjalne certyfikaty. Kursy z ochrony danych osobowych nie pochłaniają dużo czasu i zazwyczaj zamykane są w tym samym dniu.