Drukowanie 3D – technologie dostępne w tej usłudze

Skieruj się tu, jeżeli interesuje Cię korzystna oferta 3D druku.

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do firm, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zleca? Oferta takich usług jest skierowana głównie do inżynierów, projektantów CAD, osób zatrudnionych w działach badawczo-rozwojowych i technicznych, konstruktorów, a także przedstawicieli innych branż przemysłu. Każda firma czy też osoba, której potrzebny jest model koncepcyjny bądź prototyp wydrukowany w technologii SLS,SLA, FDM, PolyJet, oraz DMLS, może zamówić tę usługę, jeśli nie posiada własnego urządzenia do drukowania 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w obszarze profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – oprócz asortymentu świadczy również usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D
Nie licząc wyszczególnionych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (webinary oraz stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajdziemy też bazę wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne materiały od producentów urządzeń do druku 3D, jak i zredagowane przez specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

FDM – druk 3D w atrakcyjnej cenie

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia druku 3D – za jej sukcesem stoi bardzo dobry stosunek jakości do kosztów, jak również opcja użycia filamentów w obszernej gamie barw. W trakcie druku w technologii FDM prototyp pokrywa się kolejnymi warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą urządzeń profesjonalnych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Z tej techniki druku korzystają firmy potrzebujące modeli koncepcyjnych bądź prototypów.

SLA – dokładne drukowanie 3D drobnych elementów

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania prototypów. Ta technika – nazywana też stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo skierowana jest usługa drukowanie 3D w technologii SLA? Do przedsiębiorstw bądź osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technika, która gwarantuje bardzo dobrą rozdzielczość druku i wydruk bardzo wąskich ścianek, wyrazistych konturów, wygładzonej powierzchni oraz detali.

Technologia SLS – drukowanie 3D poliamidem w proszku

Metoda wydruku 3D w technologii SLS opiera się na podobnej zasadzie jak przytoczona powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są kolejne powłoki tworzywa – w tym wypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najważniejsze zalety tej techniki druku 3D? SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego gwarantuje wytrzymałość chemiczną i mechaniczną oraz precyzję konturów.

Lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]