Implantologia – co warto wiedzieć?

Kiedyś osoby, które z różnych przyczyn straciły uzębienie, zmuszone były do tego, aby używać protez. Nie jest to niestety trafione rozwiązanie, bo protezy potrzebują czasochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie będzie zbyt komfortowe. Z tego powodu tak sporym zainteresowaniem cieszą się implanty, które są znacznie wygodniejsze, ale też mają wiele innych plusów. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie trwałych rezultatów, do zera minimalizując prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto zatem dowiedzieć się, jak wygląda zabieg wykonania implantów zębów, jakie rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów i jak wyszukać specjalistę, który wszczepi dla nas implanty zębów.

Implantologia – jak wygląda zabieg?

Współcześnie implantologia stosuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 10 mm i nieco krótsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w przyzębiu chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na znaczące skrócenie okresu gojenia – chory nie notuje jakichkolwiek dolegliwości już po trzech miesiącach. Do tej pory powinien wykorzystywać zimne okłady, a od razu po zabiegu – unikać bardzo ciepłych dań, alkoholu i tytoniu. Istotne jest także stosowanie odpowiednich preparatów, które zmniejszają dyskomfort i opuchliznę.

Efektywna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia ma ogromny wpływ na jakość codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego tak ważne okazuje się to, by znaleźć właściwego specjalistę. Jak jednak ustrzec się niemiłych pomyłek oraz problemów zdrowotnych? Najlepiej postąpimy zlecając wszczepienie implantów zębów dentyście ze sporym stażem i pozytywnymi opiniami dotychczasowych pacjentów. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza z pewnością trafimy na istotne wskazówki.