Jak pracuje implantolog? O zakładaniu implantów zębów

Najlepszym sposobem na uzupełnienie ubytków w uzębieniu są implanty zębów. Zdają egzamin zarówno w przypadku całkowitego bezzębia, jak i gdy brak nam jednego zęba. Ich najważniejszymi atutami są względnie nieskomplikowania pielęgnacja oraz naturalny wygląd – implant zęba wraz z ceramiczną koronąwygląda zupełnie jak naturalny ząb. Ich założenie jest też mniej przykre dla pacjenta aniżeli założenie mostu czy pełnej protezy – nie ma potrzeby szlifowania sąsiednich zębów. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak przebiega ów zabieg i jak należy się do niego przygotować.

Implanty stomatologiczne – jak przebiega ich wstawienie?

Zabieg wstawienia implantów zębów rozpoczyna się od podania pacjentowi znieczulenia. Równie ważne jest też odpowiednie nastawienie i poradzenie sobie ze strachem. W następnej kolejności dentysta nacina dziąsła. Pozwala to na dotarcie do kości i uformowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu korzysta się z technik piezochirurgii oraz specjalnie dobranych wierteł. To niesłychanie skomplikowany etap zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego praktyki i wyczucia. Dokładność konieczna jest też przy umieszczeniu implantu stomatologicznego w łożu. Kiedy ten będzie na swoim miejscu, lekarz musi już tylko zszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębów a środki przeciwbólowe

Myśl o wszczepieniu implantu stomatologicznego budzi u wielu osób strach przed ewentualnym dotkliwym bólem doświadczanym w czasie zabiegu i kilka dni po nim. Na szczęście niepokój ten jest zupełnie bezzasadny. Obecnie implantologia korzysta z niezmiernie skutecznych leków przeciwbólowych, zapewniających pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Osoby wyjątkowo podatni na ból mogą oprócz tego poprosić o płytkie znieczulenie ogólne, które kompletnie usunie możliwość odczuwania strachu przed leczeniem stomatologicznym.