Jak przebiega leczenie kanałowe?

Zapalenie miazgi, zaawansowana próchnica, złamanie zęba, martwica czy też nieodzowność przygotowania korzenia do protezownia – te kazusy łączy fakt, iż z reguły w ich przypadku leczenie kanałowe. Chociaż zabieg ten u wielu pacjentów wywołuje dreszcz grozy, w rzeczywistości nie powinniśmy się bać tej terapii. Współczesna stomatologia dysponuje nowoczesnym sprzętem i skutecznymi środkami znieczulającymi, które pozwalają na leczenie nawet sporych ubytków bez obawy przed bólem.

Jak przebiega leczenie kanałowe?

Wstępny etap leczenia kanałowego to odkrycie kanałów zęba i usunięcie z niego zmienionej chorobowo miazgi. W jej skład wchodzą nerw oraz naczynia krwionośne, dlatego podczas leczenia kanałowego konieczne jest zaaplikowanie bardzo efektywnego środka znieczulającego. W następnej kolejności wykonuje się dezynfekcję kanału, która ma oczyścić go ze wszelkich chorobotwórczych bakterii. Ostatni etap to wypełnienie kanału zęba ceramiką, metalem szlachetnym, cementem szkło-jonomerowym lub materiałem kompozytowym.

Znajdź dobrego stomatologa do przeprowadzenia endodoncji mikroskopowej?

Endodoncja, bo tak brzmi medyczna nazwa leczenia kanałowego, to jeden z najbardziej złożonych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie stomatologicznym. Warto w związku z tym wybrać rzetelnego specjalistę, który go wykona. Gwarancją tego, że leczenie będzie udane są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Technika ta polega na wprowadzeniu w kanał miniaturowego mikroskopu przekazującego obraz do monitora. Umożliwia to dentyście precyzyjne oczyszczenie, a następnie szczelne wypełnienie kanału, dzięki czemu dalsze zabiegi nie są już potrzebne.