Jak wybrać salę na komunię i inne porady odnośnie jej organizacji

Jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta lokalu na komunię w Krakowie, zajrzyj na palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka tak samo ważnym zdarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Trudno się tym dziwić, ponieważ to zwykle pierwsza rzeczywiście poważna impreza rodzinna, na której dziecko ma świadomość, iż wszyscy goście skupieni są tylko na nim. Wobec tego rodzice starają się, żeby ten dzień utrwalił się na lata w jego pamięci.

Sala komunijna – zarezerwuj natychmiast jak zostanie wyznaczona data wydarzenia

Jeszcze przed fazą wysyłki zaproszeń na sakrament rodzice muszą się zdecydować czy ugoszczą gości we własnym mieszkaniu czy nieodzowne będzie zarezerwowanie lokalu. Impreza dla zaproszonych w domu jest zwykle możliwe wówczas, gdy urządzamy uroczysty obiad jedynie dla wyjątkowo bliskiej kilkuosobowej rodziny, jednak to już rzadkość. Przyjęcia komunijne przekształciły się w ostatnich dziesięcioleciach w duże wydarzenia rodzinne, w których bierze udział niekiedy do kilkudziesięciu gości, dlatego też przeważnie organizowane są w restauracjach albo salach weselnych. Jeśli planujemy wynająć najładniejszy lokal, radzimy rozpocząć poszukiwania sali, od razu jak będzie ogłoszona data przyjęcia sakramentu. W okresie komunijnym dużą trudnością może być także zatrudnienie dobrego dostawcy cateringu, zatem radzimy wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje na stałe z profesjonalną firmą cateringową, specjalizującą się w opracowaniu menu na komunię. Kluczowe jest też to, by sala na przyjęcie komunijne zlokalizowana była tak, by transport wszystkich gości z kościoła był komfortowy i szybki.

Organizacja przyjęcia komunijnego – a może okazjonalna sesja zdjęciowa w ogrodzie?

Rozważ wynajęcie fotografa, który upamiętni na zawsze ten dzień – nie tylko wydarzenia w kościele, ale i następującą później zabawę gości. Obyczajem są też stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i chrzestnymi. Sala na komunię musi zatem wyróżniać się przepięknymi, schludnymi wnętrzami. Dodatkowym atutem będzie możliwość skorzystania z przylegającego ogrodu, gdzie przy dobrej pogodzie uda się zorganizować sesję zdjęciową w plenerze. Opcja wyjścia do ogrodu to dodatkowa atrakcja dla kilkuletnich uczestników imprezy komunijnej – jeśli będzie ich duża liczba, wypada zastanowić się nad skorzystaniem z usług animatora, który zajmie dzieci przeróżnymi grami.
Rzecz jasna, goście obiadu komunijnego przyniosą upominki dla dziecka. Rodzice zwykle zgadzają się na całkowitą dowolność z tym zakresie. Jednak w zaproszeniu można zaznaczyć, że nie życzymy sobie niektórych typów podarunków, przykładowo quada czy zabawek z motywami militarnymi.

Lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]