Kontener na gruz – zamów gdy prowadzisz remont

Wiele odpadów nie powinno trafić do pojemników komunalnych. Idzie tu przede wszystkim o te, które wytwarzamy w toku wszelkiego rodzaju prac budowlanych i ogrodowych, generalnych porządków na poddaszu bądź w piwnicy czy odśnieżania. Odpady takie jak gruz, chemikalia, elementy stolarki podłogowej lub otworowej, ziemia lub opony powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera ustawionego na czas przeprowadzenia prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z oferowanych typów kontenera będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – rodzaje i pojemność

Szukając kontenera, należy skoncentrować się przede wszystkim na jego pojemności. Jeśli ta okaże się za mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wytworzone podczas robót. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena najmu jest uzależniona między innymi od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac wykończeniowych całkowicie odpowiednie będą jednak kontenery o objętości 6 m3 – bez trudu pomieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, a także skute płytki ceramiczne i zerwane panele podłogowe.

Kontener na gruz – w jaki sposób go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od firmy zajmującej się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w dużych polskich miastach, jak Lublin czy Kraków, ale również w małych miejscowościach. Firma dostarcza kontener we wskazane miejsce. Kontener musi zostać napełniony w wyznaczonym w umowie czasie. W przypadku przekroczenia terminu, właściciel kontenera może nałożyć na nas kolejne opłaty. Po zapełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie podlegają utylizacji.