Leasing samochodu – zadbaj o swoją firmę

Do instrumentów wielokrotnie stosowanych przez współczesne korporacje i spółki należy leasing samochodu. Dzięki niemu mamy szansę zaopatrzyć siedzibę i filie w nie tylko auta osobowe, ale również ciężarowe. Zweryfikujmy więc czym jest leasing samochodów i dlaczego jest tak popularny.

Czy leasing samochodu jest bezpieczny

Leasing to najbardziej rozpowszechniona forma użyczenia samochodów do celów firmowych, a jego kluczowe mechanizmy precyzuje stosowny przepis kodeksu cywilnego. Wyróżniamy 2 rodzaje leasingów – operacyjny i finansowy, które różnią się od siebie na przykład sposobem księgowania wydatków. Tego typu procedura wynajmu służbowej floty pojazdów jest ewidentnie korzystniejsza niż kredyt bankowy, nie wymaga korzystania ze środków własnych, a wydatki możemy zaliczyć jako koszty funkcjonowania działalności. W ten sposób możemy zagwarantować załodze auta niezbędne do przewozu ładunków, aktywnego pozyskiwania klientów oraz innych celów.

Leasing samochodu – zaufaj specjalistom

Koniec z samodzielnym sfinansowaniem floty oraz braniem drogich zobowiązań – leasing samochodów jest remedium na tego typu kłopoty. To rozwiązanie doskonałe dla małych biznesów, które nie osiągają jeszcze wysokich przychodów. Wszystkie czynności są zrozumiałe, a bank nie sprawdza naszych zysków i strat. Nie zapominajmy, że poszukując optymalnego rozwiązania, najlepiej zdać się na fachową pomoc przedsiębiorstw zajmujących się pośrednictwem.