Montaż rusztowań – profesjonaliści w służbie budownictwu

Chyba każdy z nas chociaż kilka razy w życiu spotkał na swojej drodze rusztowania. Te specjalne konstrukcje wykorzystywane są powszechnie na placu budowy. Ich wykorzystanie sprawia, że możliwe jest wykonywanie prac na znacznych wysokościach bez narażania swojego zdrowia oraz życia. Z jakich części składają się rusztowania? Gdzie dokładnie są stosowane?

Montaż rusztowań: budowa i możliwości ich zastosowania

Rusztowania zbudowane są ze słupów nośnych o przebiegu pionowym oraz żerdzi o przebiegu poziomym, które są odpowiednio przymocowane do słupów nośnych. Mogą być przybite, przykręcone lub przywiązane. Na żerdziach układa się pomosty. W rusztowaniach o najprostszej konstrukcji w roli pomostu stosowana jest na ogół zwykła deska. W przypadku tych innowacyjnych rusztowań, pomost wykonany jest z metalowych prefabrykatów, których waga jest bardzo mała. Jeszcze wcale nie tak dawno temu dostępne były najczęściej rusztowania zrobione z rur stalowych. Cechowały się one jednak niezwykle dużą wagą. Współczesne rusztowania są najczęściej wykonane z aluminium. Aluminium ie ma zbyt dużej wagi, a jednocześnie jest naprawdę niezwykle trwałe. Rusztowania wykorzystuje się przede wszystkim w budownictwie. Powszechnie spotykane są rusztowania elewacyjne, które wykorzystywane są w czasie prac obejmujących modernizację zabytków, kościołów oraz budynków użyteczności publicznej. Obecnie rusztowania wykorzystuje jednak również przemysł energetyczny i chemiczny.

Montaż rusztowań: pomoc profesjonalnej firmy

Gdy niezbędne jest rusztowanie, warto postawić na usługi firmy, która tego rodzaju konstrukcje wypożycza. Najczęściej przeprowadza ona również montaż, a potem demontaż rusztowania. Cena za tego rodzaju usługi w każdym przypadku wyliczana jest indywidualnie. Wpływ na nią ma na przykład metraż rusztowania, czas, na jaki chcemy je wynająć i to, czy ma zostać przeprowadzony montaż i demontaż.