Naprawa lodówek domowych i sklepowych

Najpopularniejsze usterki lodówek to przede wszystkim za małe chłodzenie, dokuczliwe postukiwanie i brak szczelności. Co istotne, tego rodzaju usterki niekiedy wynikają po prostu z nieprawidłowego położenia – wtedy wystarczy tylko przenieść urządzenie. Kiedy jednak źródło awarii tkwi gdzie indziej, niezbędna okaże się wizyta w warsztacie. Ile za to zapłacimy? Kiedy naprawa lodówek jest dobrym rozwiązaniem, a kiedy lepiej nabyć nowy sprzęt?

Kiedy zdecydować się na naprawę lodówek?

Najbardziej zagrożonymi uszkodzeniem podzespołami lodówek są silnik o sprężarka. Często ich źródłem okazuje się niewłaściwe obchodzenie się ze sprzętem. Do lodówki nie należy wszak chować produktów gorących, a otwierając ją musimy wiedzieć o tym, żeby domknąć wnętrze. Kiedy idzie o lodówki dla sklepów, dobrze zastosować siłowniki. Za mała wydajność silnika wpływa również na pracę zamrażalnika. Pamiętajmy, że w razie zauważenia usterki nie powinniśmy serwisować lodówki samodzielnie. Zdecydowanie lepiej zrobimy powierzając to serwisantów, zyskując jednocześnie gwarancję na zamówione naprawy.

Naprawa lodówek – ile zapłacisz?

Ceny naprawy lodówek, jak łatwo stwierdzić, zależne są od typu awarii. Inną kwotę uiścimy za uzupełnienie gazu, inną za naprawę termostatu, a jeszcze inną za naprawę sprężarki. Odrębna kwestia to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na to, iż jest to sprzęt przemysłowy, koszty naprawy mogą okazać się wyższe. Zazwyczaj jednak cena serwisu popularnych usterek jest bardziej opłacalna niż nabycie nowego sprzętu.