Niechirurgiczne usunięcie blizny na głowie? To możliwe!

Wejdź na https://bit.ly/3IdmTL8, aby odnaleźć informacje dotyczące usunięcia blizny na głowie.

Blizny, które powstały na skórze w wyniku różnych czynników, wielu jednostkom przeszkadzają bądź wpędzają je w kompleksy. O ile zakamuflowanie blizn na obszarach skóry gdzie brak owłosienia nie jest proste, o tyle na głowie i brodzie problem rozwiązać może mikropigmentacja.

Mikropigmentacja – blizny jakiego rodzaju można tak zamaskować?

Skóra to organ, który cechuje się sporymi zdolnościami odbudowy i na ogół jest w stanie zregenerować się również po ciężkim uszkodzeniu. Jednak jej regeneracja rzadko bywa kompletna. Po obrażeniu skóry w miejscu skaleczenia powstaje blizna, która przeważnie nie zanika do końca życia. Im głębsze obrażenia, tym większe ryzyko, iż miejsce to w przyszłości będzie dostrzegalnie kontrastować z otaczającą go skóry. Do tworzenia się zbliznowaceń dochodzi na skutek uszkodzeń mechanicznych, różnorodnych chorób lub oparzeń, a niekiedy wręcz są następstwem niewłaściwego bądź nie podjęcia leczenia skaleczonych fragmentów skóry. Blizny mogą tworzyć zwłóknienia zauważalne w dotyku, ale bywają także tylko odbarwieniem na skórze. Jeżeli na skutek urazu uszkodzone zostaną mieszki włosowe, na tym obszarze nie będą rosnąć później nowe włosy, co w przypadku szram na brodzie lub na głowie może doprowadzić u mężczyzn do kompleksów na tym tle. W takich przypadkach można na szczęście zdecydować się na mikropigmentację blizn. Tą metodą możliwe jest zakamuflowanie blizn na brwiach, na głowie oraz w obrębie zarostu, które pojawiły się w wyniku obrażeń mechanicznych, poparzeń, a nawet po przeszczepach włosów metodą FUE lub STRIP.

Usunięcie blizny na głowie – czy rezultaty są nieodwracalne?

Mikropigmentację medyczną można wykonać wyłącznie na wygojonej bliźnie. Z reguły do zamaskowania blizny starczy pojedynczy zabieg, jednak są również blizny wymagające 2 lub nawet 3 wizyt u linergisty (tak zwie się osobę wykonującą mikropigmentację). Należy zaznaczyć, że zabieg nie przywraca włosów, ale przez wprowadzanie barwnika w płytsze warstwy skóry przyczynia się do tego, iż blizna staje się mało lub w zasadzie całkowicie niewidoczna. Jest to możliwe dzięki temu, że linergista za każdym razem dokładnie dopasowuje odcień barwnika do naturalnego koloru włosów osoby poddającej się zabiegowi. Zależnie od obszaru skóry objętego mikropigmentacją blizny, pojedyncza sesja zabiegu trwa od 1 do nawet 5 godzin. Pigment z czasem traci swą intensywność aż ostatecznie znika, wobec tego żeby odświeżyć początkowy wygląd niezbędne są systematyczne zabiegi w odstępach paru lat.

Lokalizacja:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]