Okna zabytkowe – niepowtarzalna stolarka

Zamów okna zabytkowe drewniane na https://www.oknostol.com.pl/okna/okna-zabytkowe/

Okna zabytkowe najczęściej prezentują się dużo korzystniej niż te produkowane obecnie i są wielką dekoracją budynków. Względy estetyczne to rzecz jasna ich nie jedyna dobra strona, a na ich cenę w dużym stopniu wpływa także metryka. Podobnie jak pozostałe dobra zabytkowe, również okna powinny być konserwowane z poszanowaniem prawa – ich remontu nie powinniśmy przeprowadzić samodzielnie z zastosowaniem dostępnych w sklepach surowców. Czym jednak wyróżniają się okna zabytkowe? Jak je remontować? Kto ma prawo przeprowadzić te prace?

Charakterystyka okien zabytkowych

Okna zabytkowe zazwyczaj mają więcej dekoracji niż współczesne. Nie są również otwierane od góry, a to powoduje, iż niezbędne okazują się lufciki, dzięki którym można wentylować pomieszczenie. Okna zabytkowe, jak już nadmieniliśmy, zrobione są najczęściej z drewna – surowca, który wykazuje sporo plusów, jednak wymaga regularnych remontów, a oprócz tego nietrudno go uszkodzić. Z tego względu tak istotne są uprawnienia specjalistów naprawiających okna zabytkowe.

Okna zabytkowe – jak znaleźć specjalistę?

Okna zabytkowe najczęściej mają budowę skrzynkową, a ta potrzebuje dużych kwalifikacji – taki typ okna charakteryzuje się bowiem zastosowaniem różnych, obecnie już nieczęsto widywanych, technologii. W związku z tym, nawet najbardziej doświadczeni stolarze nie powinni serwisować okien zabytkowych, kiedy nie mają uprawnień zaświadczających ich umiejętności, które zostały wydane przez odpowiedni organ – w innym wypadku zostaną na nich nałożone wysokie kary.

Lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]